Můžete sledovat rotace válců jak dlouho chcete a snažit se vytvořit vítěznou strategii, ale s největší pravděpodobností to nepovede k úspěchu. Mnohem důležitější je porozumět tomu, jak automaty fungují, a porozumět funkcím, které vám umožňují vyhrávat častěji a více. Takové příležitosti ve hrách kladou samotní vývojáři.

Zatočení a respins zdarma

Jednou z nejoblíbenějších bonusových funkcí jsou bezplatná otočení a respins. Jedná se o volná zatočení, při kterých se hodnota sázky neodečítá z účtu. Ve skutečnosti kasino platí za hráče. Zatočení zdarma můžete získat nasbíráním daného počtu speciálních symbolů na hracím poli, opětovné zatočení se spouští také při splnění určitých podmínek. Zatočení zdarma se provádějí stejnou rychlostí, jakou hráč použil před obdržením bonusu.

Zatočení zdarma jsou výhodnou bonusovou funkcí, která dává hráči další šance na výhru, aniž by z jeho strany investoval.

V některých video automatech jsou hlavní funkcí bezplatná otočení. V nich hazardní hráči získají další multiplikátory, symboly se speciální funkčností nebo dokonce možnost vyhrát jackpot.

Vyplacené bonusy

Bonusová kola poskytují hráčům příležitost vyhrát velké sumy. Někdy ale musíte udělat více než sto otočení, abyste je získali. V některých zařízeních však mohou hráči ovlivnit frekvenci různých bonusů pomocí placených možností:

Nákup bonusů. Hráč zaplatí stanovenou částku a získá garantovaný bonus. Například ve slotu White Rabbit od Big Time Gaming může hráč zaplatit x100 sázky a získat 15 roztočení zdarma.
Zvýšení šance na získání bonusů. Tato funkce nezaručuje spuštění bonusových režimů, ale zvyšuje pravděpodobnost jejich aktivace. Například ve video automatu NeEnt Koi Princess, když použijete zvýšenou sázku, hráč získá zvýšenou šanci na spuštění bonusu a zdvojnásobení výhry během bezplatných zatočení. A ve slotu Golden Fish Tank od Yggdrasil Gaming vám prémiový režim Golden Bet umožňuje aktivovat další funkci ceny během roztočení zdarma.
Jednou z variant vyplácených bonusů je přetočení jednotlivých válců, neboli placený respin. Taková funkce je implementována zejména ve slotech Reel Gems, Bikini Party a Break da Bank Again Respin od Microgaming. Náklady na roztočení v tomto případě závisí na výši možných výher. Pokud je pravděpodobnost zasažení obrovského jackpotu vysoká, pak může být cena respin za jeden kotouč několikanásobně dražší než běžné roztočení.

řízení rizik

Odhadnout přesnou pravděpodobnost výhry v automatech není jednoduché, ale existuje pár triků, jak riziko zvládnout.

Výběrem video automatů s hrou pro zdvojnásobení se zvyšuje šance na výhru. V nejjednodušší rizikové hře musí hráč uhodnout barvu karty, pravděpodobnost úspěchu je v tomto případě 50%, stejně jako sázka na černou nebo červenou na ruletě. Tato příležitost ke zvýšení výplaty by neměla být opomíjena.

Některé typy zdvojovacích her vám umožňují řídit proces ještě vědoměji. Například v tradiční rizikové hře, kde je nutné vybrat ze čtyř uzavřených karet tu, která bude starší než dealerova. Zde můžete vždy vyhodnotit své šance tak, že se nejprve podíváte na kartu krupiéra. Pokud je karta dealera příliš velká, vyplatí se vzít peníze. Pokud je to malé, využijte šanci.

Názorným příkladem jsou moderní automaty od Endorphina, kde pravidla obsahují statistiku návratnosti rizikové hry v závislosti na kartě dealera. Pokud má například dealer otevřenou dvojku, pak je úroveň RTP 162 %. Je důležité si uvědomit, že RTP není šance na výhru, a dokonce i při kurzu nad 100% existuje šance na prohru.